Pavel Plevka Petra Rajsnerová
2676

Navigace

Široká veřejnost

 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Kalendář akcí

OP VaVpI: Dnes byl schválen Plán výzev pro rok 2011

Praha, 16. února 2011 - Ministr školství Josef Dobeš dnes schválil Plán výzev Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace pro rok 2011. V jeho rámci by mělo putovat více než 3,1 miliardy korun na další podporu české vědy a výzkumu.

Plán počítá s podporou projektů především v oblastech modernizace informačních zdrojů výzkumných organizací, v podpoře kvalitní infrastruktury vysokých škol, která je spojena s výzkumnými a inovačními aktivitami, v podpoře efektivní politiky VaV nebo podpoře finančních mechanismů pro zakládání nových technologických firem. Podle schváleného harmonogramu budou jednotlivé výzvy  vyhlášeny  ve druhé polovině roku.

„Schválení Plánu výzev pro letošní rok vnímám to jako další z pozitivních signálů stabilizace a pokračujícího růstu kvality práce týmu pracovníků Sekce řízení Operačních fondů EU. Operační program VaVpI patří mezi priority, ve kterých chceme uspět a dodržet tak naplánovaný harmonogram. V tuto chvíli tedy mohu potvrdit, že jsme na dobré cestě,“ shrnul ministr Josef Dobeš.

Mezi podporovanými projekty budou ty, které se zaměří na zlepšení přístupu k informacím na vysokých školách, na modernizaci knihoven a informačních středisek výzkumných organizací nebo nákup nezbytných technologií a služeb.

„Abychom se mohli bavit o možnostech růstu inovací v ČR díky kvalitnímu výzkumu, musíme samozřejmě podpořit i kvalitní infrastrukturu a pracovní podmínky odborníků ve výzkumných týmech nebo vyšší dostupnost informací pro studenty na vysokých školách. Velkou novinkou, na kterou se chceme letos zaměřit je zakládání tzv. pre-seed fondů, díky nimž mohou být finančně podpořeny nově vznikající technologické firmy zaměřené na inovace a vývoj nových produktů a služeb,“ řekl ke schválenému plánu vrchní ředitel Sekce řízení programů EU Jaroslav Kuba.

Právě zakládání a řízení pre-seed fondů by mělo přispět k dalšímu sblížení oblastí výzkumu a vývoje s výrobním sektorem a s podniky.   

Plán výzev naleznete zde: ikona souboruIndikativni_plan_vyzev_OPVaVpI_2011_f.pdf

Mgr. Radek Melichar
manažer PR a komunikace OP VaVpI
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
radek.melichar@msmt.cz
tel.: 725 890 501
16.2.2011 4:02:57 - aktualizováno 18.2.2011 12:02:28 | přečteno 0x | supervisor
 

Korespondenční adresa

Řídicí orgán OP VaVpI
Karmelitská 7
118 12 Praha 1

Kontaktní adresa

Řídicí orgán OP VaVpI
Harfa Office Park
Českomoravská 2420/15
190 00  Praha 9 
 
load