Pavel Plevka Petra Rajsnerová
2676

Navigace

Široká veřejnost

 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Kalendář akcí

OP VaVpI: Ministr školství Josef Dobeš schválil přes půl miliardy korun pro ovocnářský výzkum

Praha, 20. března – Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš podepsal rozhodnutí o poskytnutí dotace více než 567 milionů korun na projekt Ovocnářského výzkumného institutu v Holovousích v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI).

Z evropských a státních prostředků (85% EU; 15% státní rozpočet ČR) budou do roku 2015 vybudovány a vybaveny nové laboratoře a pracovny, skleník s příslušnými technologiemi, rekonstrukce a výstavba skladů ovoce, spolu s obnovením strojového vybavení a polní mechanizace institutu. „Cíle a zaměření schváleného projektu ukazují na šíři podporovaných aktivit z OP VaVpI. Významnou částkou bude podpořen projekt, který přinese nejen nové poznatky v biotechnologiích pro pěstování ovoce nebo pro uchování genofondů, ale zároveň je pamatováno i na výchovu mladých výzkumných pracovníků. To je důležité, protože hovoříme o oblasti zemědělství, která má v naší zemi dlouhou tradici a tito mladí odborníci dostanou příležitost zapojit se do zajímavých výzkumných projektů a zároveň i perspektivu pro svůj profesní vývoj. Vynaložené finance by pak měly přispět k tomu, že tento potenciál zůstane v ČR,“ řekl ke schválení projektu ministr školství Josef Dobeš. 

Projekt Ovocnářského výzkumného institutu z eurodotací bude zkoumat nové biotechnologické metody uchování genofondů, zkoumat možnosti snižování chemických látek v pěstitelských technologiích, monitorovat nové trendy v organickém pěstování ovoce, nejefektivnější metody skladování ovoce nebo optimální agrotechnické zásahy při pěstování ovoce.

Mgr. et Mgr. Radek Melichar
manažer PR a komunikace OP VaVpI
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
radek.melichar@msmt.cz
tel.:  234 811 565
21.3.2012 1:03:58 - aktualizováno 21.3.2012 7:03:51 | přečteno 0x | supervisor
 

Korespondenční adresa

Řídicí orgán OP VaVpI
Karmelitská 7
118 12 Praha 1

Kontaktní adresa

Řídicí orgán OP VaVpI
Harfa Office Park
Českomoravská 2420/15
190 00  Praha 9 
 
load