Pavel Plevka Petra Rajsnerová
2676

Navigace

Široká veřejnost

 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Kalendář akcí

Unikátní liberecké strojírenské centrum vzniklo za podpory OP VaVpI

Centrum rozvoje strojírenského výzkumu (CRSV) Liberec je prvním výzkumným centrem, které vzniklo v rámci Prioritní osy 2 – Regionální VaV centra Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI). Projekt společnosti VÚTS v hodnotě přesahující 745 milionů korun byl úspěšně ukončen v závěru roku 2012.

V rámci projektu byl vybudován areál, jehož parametry splňují náročné provozní a technologické požadavky pro umístění nových specializovaných pracovišť. Dále byl pořízen a zprovozněn soubor technologického vybavení a realizován personální rozvoj výzkumně vývojových pracovníků.

Z hlediska struktury, velikosti, zaměření a vybavení je CRSV jedinečné na národní i evropské úrovni. Jeho unikátnost spočívá v komplexním přístupu k řešení problémů, neboť řeší teoretické otázky i praktické aplikace, které uskutečňuje formou funkčních modelů a prototypů včetně jejich ověřování v oblasti středního a přesného strojírenství (obráběcí, balicí, textilní, sklářské, bižuterní, polygrafické stroje a výrobní systémy a další). CRSV úspěšně spolupracuje s průmyslovými firmami, například v oblasti smluvního výzkumu.

Více informací o projektu Centra rozvoje strojírenského výzkumu Liberec najdete na www.vuts.cz.

3.6.2015 10:06:38 | přečteno 0x | eva.presova
 

Korespondenční adresa

Řídicí orgán OP VaVpI
Karmelitská 7
118 12 Praha 1

Kontaktní adresa

Řídicí orgán OP VaVpI
Harfa Office Park
Českomoravská 2420/15
190 00  Praha 9 
 
load