Pavel Plevka Petra Rajsnerová
2676

Navigace

Široká veřejnost

 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Kalendář akcí

Ve Stráži pod Ralskem zahájili stavbu vědecko-technologického centra

Praha, 22. srpna 2012 – Ve Stráži pod Ralskem v Libereckém kraji dnes slavnostně zahájili stavbu vědeckého pracoviště evropského významu. Membránové inovační centrum v budoucnu zaměstná až 54 lidí a přinese uplatnění kvalitním vědeckým pracovníkům a pracovnicím.

Projekt za více než půl miliardy korun vzniká ve spolupráci s českými vysokými školami a získal podporu z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI) ve výši 315 milionů korun.


Membránové technologie se uplatňují v potravinářství, energetickém průmyslu, v ochraně životního prostředí při čištění odpadních vod či v automobilovém průmyslu.
Projekt zdejšího centra je důležitý také proto, že vzniká mimo centrum republiky i mimo centrum kraje a může tak přispět k oživení regionu. Je také jedním z mála projektů, který nevznikl přímo na akademické půdě, ale na základě spolupráce soukromého sektoru a univerzit.


Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala dnes společně s významnými představiteli regionu a reprezentanty soukromého sektoru i českých vysokých škol poklepáním na základní kámen stavbu ve Stráži pod Ralskem zahájil.

Odbor vnějších vztahů a komunikace
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
tel.: 234 811 566
e-mail: press@msmt.cz
www.msmt.cz
22.8.2012 7:08:08 | přečteno 0x | supervisor
 

Korespondenční adresa

Řídicí orgán OP VaVpI
Karmelitská 7
118 12 Praha 1

Kontaktní adresa

Řídicí orgán OP VaVpI
Harfa Office Park
Českomoravská 2420/15
190 00  Praha 9 
 
load